Müsabiqə Azərbaycan Respublikasında təbiət, dəqiq, texniki, humanitar və ictimai elmlər sahəsində elmi-tədqiqat işləri ilə məşğul olan alimlərin elmi fəaliyyətini stimullaşdırmaq və onlara xaricdə elmi tədbirlərdə və qısamüddətli təcrübəkeçmədə iştirak, Azərbaycanda alınmış elmi nəticələrin tanıdılması, təcrübə mübadiləsi və yeni əlaqələrin qurulması imkanı yaratmaq məqsədilə keçirilir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün layihələr 2017-ci il iyunun 16-dan iyulun 14-ü saat 17.00-dək qəbul olunur.
Müsabiqəyə yalnız 2017-ci il 15 avqust - 15 dekabr tarixləri arasında xaricdə keçiriləcək beynəlxalq elmi tədbirlərdə və qısamüddətli elmi təcrübəkeçmə proqramlarında iştirak etmək istəyən şəxslər sənədlərini təqdim edə bilərlər.
Müsabiqənin nəticələrinin ekspertizanın bitmə tarixindən və nəticələrin təsdiqindən asılı olaraq, 2017-ci ilin iyul ayında açıqlanması planlaşdırılır.
Elmin İnkişafı Fondunun 6-cı və 7-ci “Mobillik qrantı” müsabiqələrinin qalibi olmuş, həmçinin Fondun hal-hazırda yerinə yetirilən digər layihələrində iştirak edən layihə rəhbərləri 8-ci “Mobillik qrantı” müsabiqəsində iştirak edə bilməzlər.
Bu müsabiqəyə layihələr yalnız Elmin İnkişafı Fondunun yaratdığı innovativ texnologiya olan “e-QRANT”- “Qrant layihələrinin Elektron İdarəolunması Sistemi” (http://e-grant.sdf.gov.az/) vasitəsilə təqdim edilə bilər. Layihələrin qəbulu üçün nəzərdə tutulmuş müddət ərzində e-QRANT sisteminə qoşulma və ondan istifadə üzrə, həmçinin qrant iddiaçılarına kömək və sualların cavablandırılması məqsədilə məsləhət seminarlarının keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan has announced its 8th “Mobility Grant” contest.
“Mobility Grant” is aimed in stimulation of the scientific activity of scientists from Azerbaijan conducting researches in the fields of natural, technical, humanitarian and social sciences, enabling them to participate in scientific events and in short-term internship (trainings) abroad, to promote scientific results achieved in Azerbaijan, to establish new contacts and to exchange gained experience.
Project are accepted from June 16 till July 14, 2017 untill 17:00 pm.
Those willing to participate in the international scientific events and short-term internship (training) programs that will be held only between 15 August-15 December 2017 are eligible to submit documents.
Depending on the completing of expertise and the approval of the results, contest results are planned to be announced in July 2017.
The winners of 6th and 7th “MobilityGrant” Contests of the Science Development Foundation, as well as, Pİs of the projects currently being implemented can not take part in the 8th “Mobility Grant” Contest.
The projects must be applied only via “e-Qrant”- “Electronic Management System of Grant Projects” (http://e-grant.sdf.gov.az/) - innovative technology created by the Science Development Foundation. Consultative seminars are planned to be held in order to help grant applicants and to answer their questions, as well as, to provide instruction on how to join and use e-Qrant system.