Elmin İnkişafı Fondunun əməkdaşı Rəqəmsal Ticarət Qovşağının təqdimatı mərasimində iştirak edib
2017-ci il 30 iyun tarixində Bakı Biznes Mərkəzində İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) və Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının (ASK) birgə təşkilatçılığı ilə Rəqəmsal Ticarət Qovşağının təqdimatı mərasimi keçirilib. Mərasimdə İİTKM-nin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, İqtisadiyyat nazirinin müavini Sahil Babayev, Azexport portalının rəhbəri Zaur Qardaşov, Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının prezidenti Məmməd Musayev çıxış edərək müsəlman və türk aləmində ilk rəqəmsal ticarət qovşağının yaradılmasının ölkəmiz üçün regional və iqtisadi əhəmiyyətindən, ölkə iqtisadiyyatında ixracın genişləndirilməsi, investiyaların cəlbi, sahibkarların qlobal bazarlara çıxması və yeni texnologiyalardan faydalanmasında vacib rolundan danışıblar.
Tədbirə Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu da dəvət alıb və Fondun məsləhətçisi Günay Abbasova qurumu təmsil edib, yeni yaradılmış ticarət qovşağının ixracatçılar üçün əhəmiyyətinə dair sual ünvanlayıb.

Science Development Foundation has participated in Presentation Ceremony of the Digital Trade Hub
On June 30, 2017, the Baku Business Center hosted the presentation ceremony of the Digital Trade Hub jointly organized by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and the Azerbaijan Entrepreneurs Confederation. Director of CAERC Vusal Gasimly, deputy minister Sahil Babayev, Head of Azexport portal Zaur Gardashov, President of the Azerbaijan Entrepreneurs Confederation Mammad Musayev spoke about regional and economic importance of creation of the digital trade hub for the country.
Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan has also been invited to the presentation ceremony. The employee of the Foundation, Gunay Abbasova, addressed the question to Mr. Zaur Gardashov about the importance of the newly established trade hub for exporters.