5 iyul tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondunda Böyük Britaniyada fəaliyyət göstərən “MTİ Ventures” şirkətinin (http://mtiventures.com/index.php/about-transtechcapital) “TransTech Capital” (TTC LLC) Fondunun partnyorları Simon Robeson və Mahmut N.Sinoplu ilə növbəti görüş keçirilib.
Elmin İnkişafı Fondunun icraçı direktoru Elçin Babayevin də iştirak etdiyi konsultativ xarakterli görüşdə innovativ layihələr, texnologiyaların transferi və elmi nəticələrin kommersiyalaşdırılması üzrə məsələlər müzakirə olunub.
“TransTech Capital” Fondunun partnyorları Simon Robeson və Mahmut N.Sinoplu “MTİ” şirkətinin Azərbaycandakı fəaliyyəti haqqında son məlumatları verərək qarşılıqlı əməkdaşlıq əlaqələrinin gücləndirilməsinin vacibliyini qeyd ediblər.
Elmin İnkişafı Fondu tərəfindən də konkret təkliflər verilib. Yaxın gələcəkdə əlaqələrin davam etdirilməsi məqsədilə tərəflər arasında növbəti görüşlərin keçiriləcəyi razılaşdırılıb.

The partners of “TransTech Capital” visited the Science Development Foundation
On 5th of July Partners of “TransTech Capital” Foundation of “MTI Ventures” (http://mtiventures.com/index.php/about-transtechcapital) Mr.Simon Robeson and Mr.Mahmut N.Sinoplu  visited the Science Development Foundation.
Executive Director of SDF Elchin Babayev has also participated at a consultative meeting and took part in discussions concerning the issues on innovative projects, transfer of the technologies and commercialization of scientific results.
Partners of the “TransTech Capital” Foundation Simon Robeson and Mahmoud N.Synoplu emphasized the importance of strengthening of bilateral cooperation by providing the latest information on their activity in Azerbaijan.
Science Development Foundation has also made concrete proposals. It is agreed to hold next meetings between the parties in order to continue the relations in the near future.