Elmin İnkişafı Fondu yeni qrant müsabiqələri elan edəcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu fəaliyyət planına uyğun olaraq və bir neçə dövlət Proqramında Fondun iştirakı nəzərə alınmaqla 2018-ci ilin sonunadək müxtəlif xarakterli bir neçə qrant müsabiqəsi elan edərək keçirəcək: “Aqrar tədqiqatlar” məqsədli qrant müsabiqәsi, “Türk dünyası araşdırmaları” beynəlxalq qrant müsabiqəsi və “Mobillik qrantı” müsabiqələri.
“Türk dünyası araşdırmaları” beynəlxalq qrant müsabiqəsində TÜBİTAK ilə birgə layihələrin də maliyyələşdirilməsi nəzərdə tutulub.
İlin sonunadək Clarivate Analytics şirkətinin keçirəcəyi elmi nailiyyətlərə görə mükafatlandırma müsabiqəsinə Elmin İnkişafı Fondu da dəstək verəcək.

The Science Development Foundation will announce new grant competitions
The Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan is planning to hold a number of grant competitions of different nature by the end of 2018, according to its participation in several state programs and plan of activities. Planned grant competitions include: Grant competition for "Agrarian Studies", "Turkish World Research" international grant competition and the "Mobility Grant".
It is also planned to finance joint projects with TUBITAK for the international grant competition "Turkic World Research".
By the end of this year, the Science Development Foundation will also support the award competition for scientific achievements by Clarivate Analytics.