Argentina Respublikasının Azərbaycandakı səfiri Karlos Diva Elmin İnkişafı Fondunda olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu beynəlxalq əlaqələrini genişləndirir və əməkdaşlıq sahəsində konkret planlar həyata keçirir.
2018-ci il 14 sentybar tarixində Argentina Respublikasının Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Karlos Diva Elmin İnkişafı Fondunda olub. Azərbaycanda diplomatik missiyasını başa çatdıran Argentina səfiri ötən illərdə əməkdaşlıq etdiyi Elmin İnkişafı Fondunu ziyarət etməklə bu əlaqələrin önəmli olduğunu bir daha sübut edib.
Görüşdə Fondun icraçı direktoru Elçin Babayev bir daha Azərbaycan və Argentina arasında əlaqələrin inkişaf etdiyini vurğulayıb.
O qeyd edib ki, digər sahələrdə olduğu kimi elmi əməkdaşlıq da yeni dövrün tələblərinə uyğun olaraq qurulmalı, birgə maraq doğuran elmi prioritetlər nəzərə alınmaqla və tətbiqi sahələrə üstünlük verilməklə əməkdaşlığa başlanılmalıdır.
Səfir Karlos Diva da hər iki ölkə arasında ən müxtəlif səviyyələrdə mövcud olan siyasi, iqtisadi və humanitar münasibətləri xarakterizə edib. O, yeni təyin olunacaq səfir tərəfindən Azərbaycan və Argentina alimləri arasında səmərəli əməkdaşlıq münasibətlərinin inkişaf etdiriləsinə hər cür dəstək göstəriləcəyinə əmin olduğunu qeyd edib.

Ambassador of Argentine Republic to Azerbaijan Carlos Diva visited the Science Development Foundation
3399
September 14 2018
13:00
The Science Development Foundation under the President of the Republic of Azerbaijan expands its international relations and implements concrete cooperation plans.
On September 14, 2018, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to Azerbaijan Carlos Diva visited the Science Development Foundation. The Ambassador of Argentina, who completed his diplomatic mission in Azerbaijan, has once again proved that these relations are important by visiting the Science Development Foundation, which he co-operated in recent years.
Executive Director of the Foundation Elchin Babayev underlined once again that relations between Azerbaijan and Argentina are developing.
He noted that, just like in other fields, scientific cooperation needs to be established in line with the requirements of the new era, and new ways of cooperation should be commenced with consideration of the common scientific priorities. It is also mentioned in the meeting that applied science is needed to be given priority.
Ambassador Carlos Diva characterized the political, economic and humanitarian relations existing at different levels between the two countries. He mentioned he was convinced that the newly appointed ambassador would provide all possible support to the development of fruitful cooperation between the Azerbaijani and Argentinean scholars.