Elmin İnkişafı Fondunun nümayəndə heyətinin “Springer-Nature”nin lisenziyalar üzrə meneceri ilə Ankarada görüşü keçirilib
2035
Oktyabr 01 2018
15:21
Elmin İnkişafı Fondunun icraçı direktoru Elçin Babayevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə dünyanın aparıcı elmi nəşriyyatlarından biri olan “Springer-Nature”nin lisenziyalar üzrə meneceri Merve Okur Karagülle arasında Ankarada görüş keçirilib.
Görüşdə Azərbaycanla əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə olunub. Qərara alınıb ki, ilkin addım olaraq, cari ilin noyabr ayından başlayaraq, Azərbaycan alimləri üçün elmi məqalələrin dünya standartlarına uyğun yazılması üzrə öyrədici seminarlar birgə təşkil olunaraq keçirilsin.
Springer-Nature 2015-ci ilin may ayında Springer Science+Business Media, Holtzbrinck Publishing Group's Nature Publishing Group, Palgrave Macmillan və Macmillan Education nəşriyyat qruplarının birləşməsindən yaradılan bir akademik nəşriyyat şirkətidir.
Birləşmək haqqında plan 2015-ci il yanvarın 15-də açıqlanıb. Köçürülmə Holtzbrinck-in  payların əksəriyyətinə (53%) sahib olması ilə 2015-ci ilin may ayında  tamamlanıb.
Springer-Nature dünyanın ən nüfuzlu jurnallarını çap edən, açıq tədqiqat sahəsində təşəbbüskarlıq edən və bütün tədqiqat icmasına yüksək xidmət göstərməyə çalışan qlobal bir elmi nəşriyyat evidir. Onun məqsədi elmi tədqiqatların inkişafını təmin etmək və tədqiqatçıların nəticələrinin yaxşılaşdırılmasına kömək etməkdir.
Springer-Nature müəlliflərə öz kəşflərini bölüşməyə kömək edir, tədqiqatçılara başqalarının işlərini tapmaq, əldə etmək və anlamaq imkanı verir və kitabxanaları və institutları texnologiyada baş verən yeniliklər ilə təmin edir.

A delegation led by the Executive Director of the SDF Elchin Babayev met in Ankara with Merve Okur Karagül, manager of licensing of Springer-Nature, one of the world's leading scientific publishing houses.
The parties discussed the prospects of cooperation with Azerbaijan at the meeting. It was decided that starting from November, joint training seminars will be organized for Azerbaijani scholars on writing world-class scientific articles.
Springer-Nature is an academic publishing company created in May 2015 as a result of the merging of Springer Science + Business Media, Holtzbrinck Publishing Group's Nature Publishing Group, Palgrave Macmillan and Macmillan Education publishing teams.
The merging plan was announced on January 15, 2015. The transfer was completed in May 2015 with the majority of Holtzbrinck shares (53%).
Springer-Nature is a global publishing house that publishes the most influential magazines in the world and is committed to open-minded research, providing high-quality services to all research community members. Its purpose is to promote the development of scientific researches and to help to improve the results of researchers.
Springer-Nature assists authors to share their discoveries, allow researchers to find, access and understand the work of others, and provide libraries and institutes with technology-related innovations.